Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Nedávno jsem viděl inzerát, kde borec sháněl invalidu, aby s ním mohl jít jako doprovod zdarma na koncert. Takže mě už nepřekvapí vůbec nic. 

12 Citovat

Šikana? Podnikání je zřizováno za účelem zisku. Politika nízkonákladovek je nalákat na nízkou cenu ořezané dopravy, která se navýší o zpoplatněné služby typu zavazadla, občerstvení, přičemž je na cestujícím, aby akceptoval pravidla aerolinky.
Pokud někomu toto přijde jako šikana, klidně si může zaplatit plnotučnou letenku jinou než lowcost aerolinkou a má klid.

10 Citovat

to P.K. : Nic ve zlém, ale měl byste asi dávat do úvozovek všechno co napíšete. Máte 220 příspěvků za 2 měsíce, z toho víc jak 80% blábolů...nezlobte se na mne :) 

9 Citovat

no, ne uplne odpovidajici poplatky za kufry … nevim, jestli si to uvedomujete, ale prave diky tem poplatkum za vsechno , můžou ty zakladni ceny letenek (pro ty, kterym to staci), ktere jsou casto dost podnakladove, byt takove, jake jsou.

9 Citovat

Dnes jsem úplnou náhodou narazil na další drobnou ojebavku Ryanu. A ta je postavena na tom, že se mohou lišit ceny v případě, že objednáváte zpáteční letenku při cestě do/ze zemí, které nemají stejnou menu. Takže doporučuji v takovém případě porovnat cenu zpátečky, a dvou samostatnych jednosmernych letenek (objednavek).

 

Konkrétní případ - při objednávce letu KRK-LPA-KRK je při "zpátečce" cena zpatecniho letu 567 zl. To je zhruba 132 EUR. Když si ale zadáte ten samý let jako jednosmerku LPA-KRK, tak je cena pouze 115 EUR.

 

8 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

no, ne uplne odpovidajici poplatky za kufry … nevim, jestli si to uvedomujete, ale prave diky tem poplatkum za vsechno , můžou ty zakladni ceny letenek (pro ty, kterym to staci), ktere jsou casto dost podnakladove, byt takove, jake jsou.

 

to je sice možný, každopádně platit za 10kg příručák násobně víc, než za 90kg osobu zabírající sedadlo, minimálně nedává smysl. To k tý vychcanosti.

Takovej wizz nebo FR ještě dobrý, tam se to dá na běžný výlety vymyslet, ale co vykoumali ti norci přes oceán nebo Pegasus, to už je na facáka.

Ve chvíli, kdy si to musí přikoupit v podstatě každej, už jsou ty ceny za osobu spíš klamavá reklama než "poplatek pro ty, kterým to nestačí".

8 Citovat

Upřímně, placení kafe v letadle cash a následný chaotický poletování posádky v letadle s vrácenými drobnými byl docela opruz. Tohle není ani tak o covidu, ale o ulehčení od zbytečnýho chaosu cestujícím i posádkám. A není to jen o Ryanairu..

7 Citovat

No prečo, aby potom hľadala pomoc na fóre a nie u Kiwi:))

7 Citovat

Jsou prostě daná pravidla. Slovo šikana má podle mě jiný význam. A bohužel zpřísnění pravidel (ta změna na max. 40cm) byla podle mě důsledkem toho, že pasažéři místo tehdejších 55cm tahali do kabiny "almary" a zoufalý palubní personál prostě neměl kam ty bágly dát, samozřejmě chaos, zpoždění atd.. a proč vlastně? :D Byla jsem toho mnohokrát svědkem (u Ryanairu také). Jinak můj názor na low cost létání je stále velmi pozitivní ;) ;) 

7 Citovat

No jasně, projde, čím větší, tím lepší  (ironie). Za rok zavedou zmenšení zavazadla na 25x20x20 a budeme zase všichni mudrovat, jaký jsou to ale zloději a hulváti, že nás takhle šidí.... jo to cestovatelské influencerství na sítích je zabiják ... 

7 Citovat

Výborně brumaku, přesně toto bylo potřeba citovat celé 

6 Citovat

Jen pozor při změnách letu. Pokud změní jen jeden tak, že bude nepoužitelný, druhý změnit ani zrušit nepůjde (pokud se taky nezmění).

6 Citovat

goro napsal(a):

nebojte se toho, není to prodaných víc sedaček, to Rynaiar nedělá

 

Vtip roku tohle :D 

5 Citovat

Tak asi každý někdy zažil ten chaos při vystupování, kdy se potřebujete dostat ke svému zavazadlu, které máte v binu pár řad dozadu a musíte se probojovat uličkou nedočkavců, co už stojí za vámi. Tady nepomáhají ani prosby personálu, ať se připravují vždy jednotlivé řady postupně. Takže ne, není to buzerace ani šikana, ale snaha snížit počet zavazadel na palubě na únosnou mez.

5 Citovat

To jsi prošel přes kontrolu pasu a palubní vstupenky na gate a někdo pak kontroloval ty formuláře až při nástupu do letadla? Protože pokud se to co píšeš stalo na gate, tam nejsou zaměstnanci aerolinky, ale handlingové společnosti.

5 Citovat

Pokud se vám polštář vejde do zaplaceného (nebo bezplatného) zavazadla, tak projde.

5 Citovat

My jsme zas letos potkali hned několik Čechů, kteří někam zalevno přiletěli a až na letišti zmateně zjišťovali, jak se dostat do města. Někteří vypadali, že ani pořádně nevědí, kde a proč jsou. Holt domácí úkoly už dnes nefrčí...

5 Citovat

Libor_S napsal(a):

Já si to uvědomuju, ale víc by se mi líbily odpovídající ceny - klidně i dražší základní letenky, protože takto to motivuje ke snaze o vyhnutí se přehnaným příplatkům (a člověk tím nakonec ztratí zbytečně moc času). Je to někdy, jak píše brumak klamavá reklama, někdy na hraně klamavé reklamy, kdy se neustále aerolinky snaží přesvědčovat k nákupu letenek, když jsou tak levné (pro někoho jen zdánlivě), a někdy je to ne úplně férová konkurence, která nutí přizpůsobit se ostatní aerolinky. Prostě je to takový boj o vyšší tržby ze strany aerolinek a boj o co nejnižší platby za letenky ze strany zákazníků, jak to funguje i jinde.

Libore jak jako "odpovídající ceny", co tím jako myslíš? Pro mě je odpovídající cena pětikilo s malým batůžkem na zádech. Nepotřebuju platit dražší základní letenku jen proto, aby si někdo mohl táhnout kufr nebo krosnu a nemusel za to doplácet, když já nic takovýho nepotřebuju a dokážu se bez toho obejít. Nepotřebuju dokonce ani polštář.

5 Citovat

@mikir : zapomněla jsem že všechno víš a všechno znáš .. btw psala jsem, že organizace byla špatná na letišti ve Vídni, víc na tvoje politické a zapšklé názory nebudu reagovat, hezký den :-)

@Michaela_26 - přidávám se s dotazem, také mě to zajímá ..

4 Citovat

😂😂

4 Citovat

No...šušká se o návratu Marrakeche, tak je možný, že to odnese právě AMM z Prahy :)

4 Citovat

Koupíte pro oba nižší tarif a v dalším kroku přidáte jedno zavazadlo. 

4 Citovat

omg, tak to už je hard lowcost tahat s sebou polštář plnej hadrů

 

4 Citovat

Ala napsal(a):

To už pak snad můžu i krosnu nacpanou hadrama vydávat za polštář :-)

Určitě, stačí ti jen povléct jako polštář 😀

A to je možná i ultimátní travelhack. Vzít si s sebou velký povlak na polštář a v případě přeměřování ten kufřík povléct.

4 Citovat

proc to nedava smysl? jasne, je to drahy, ale diky tomu tady muzou lc travelleri flexit letenkama za 499 apod.

a pokud s tou cenou nesouhlasis - nikdo te nenuti to kupovat.

 

klamava reklama? proc? ty letenky za par supu opravdu jsou a spousta lidi se do toho vejde.  takze, kde je problem? leda tak v nesvepravnosti nekterych jedincu, kteri se chovaji, jako kdyby je nekdo nutil ty letenku u RYRu kupovat

pro me za me, at je letenka klidne zadarmo, a kufr at stoji 2K. mas na vyber. ber, neber

jak s tim souvisi ten 90 kilovy cestujici, nechapu uz vubec… ten poplatek za kufry prece vubec nesouvisi s jejich vahou.

4